Novinky

Apple Watch Series 8 dostanou také odolnou variantu určenou pro vyznavače extrémních sportů

Apple Watch jsou obecně vnímány jako univerzální chytré hodinky. Můžete s nimi sportovat, měřit spánek, vyřizovat hovory či diktovat zprávy, zkrátka zvládnou úplně všechno. Tento multiinstrumentalismus si ovšem vybírá také svou daň. Pokud jste průměrný uživatel, kterých je většina, pravděpodobně jste s Apple Watch spokojeni. Větší názorová diverzita ovšem panuje v komunitě sportovně aktivních uživatelů, kteří na chytré hodinky pohlížejí poněkud odlišnou optikou. A právě na tuto část lidí se hodlá Apple v nejbližší době zaměřit.

Chystané Apple Watch Series 8 se mají totiž objevit také ve speciální odolné edici, která bude primárně cílit na aktivní sportovce. Tato chystaná verze nabídne krom jiného designu také větší displej, odolné pouzdro a delší výdrž na jedno nabití. Údajně nemá jít jen o načančanou variantu, co bude vypadat drsně. Apple chce odolné Apple Watch nabízet zejména lidem, kteří vykonávají extrémní sporty.

Apple Watch Series 5
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Podle dostupných informací mají odolné Apple Watch Series 8 dostat displej s úhlopříčkou 2 palce, standardní varianta si zachová 1,9palcový obrazovku. To by v praxi mělo znamenat zhruba o 7 % větší zobrazovací plochu s rozlišením 410 x 502 pixelů. Hodinky se dále pochlubí bytelným pouzdrem, které bude vyrobené z kovu. Nejčastěji se hovoří o oceli. Nejlákavěji zní informace o delší výdrži, což by jistě potěšilo všechny uživatele Apple Watch.

Jakkoli výše uvedené vlastnosti vypadají zajímavě, stále visí velký otazník nad tím, jak bude vypadat finální produkt. Extrémní sporty totiž zahrnují opravdu široký repertoár aktivit, které se provozují v nejrůznějších podmínkách. Bude tedy velmi zajímavé sledovat, jak k tomu Apple nakonec přistoupí a zda například dokáže zaujmout také uživatele konkurenčních značek. Na zodpovězení těchto otázek přitom nebudeme muset čekat příliš dlouho. Premiéra Apple Watch Series 8 je totiž očekávána již v září letošního roku. 

Zdroj
bloomberg

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button