Novinky

Apple Watch Series 5 nejspíš přinesou monitorování spánku

Datum představení nových iPhonů a Apple Watch se nezadržitelně blíží a veřejnosti se začínají dostávat poslední úniky a spekulace. Další z nich se týká očekávaných Apple Watch Series 5. Podle informací má společnost Beddit aktivně pracovat na funkcích, které se budou starat o sledování spánku. Tato značka je mimochodem více než dva roky pod křídly Applu.

Nová funkce s kódovým označením „Burrito“, by měla umožnit nastavit si hodinky jako k monitorování spánku. Uživatelé budou před spaním v čas upozorněni, že je čas je nabít, aby měly dostatek energie pro sledování spánku po celou noc. V jeho průběhu, by za pomocí řady senzorů včetně toho pro sledování pohybu, hluku, srdečního tepu, měla být sledována jeho kvalita. Všechna data by následně měla být dostupná v aplikaci Zdraví a nové aplikaci „Spánek“.

Pokud byste se snad s hodinkami probudili dřív, než po vás chce váš budík, měly by to Apple Watch poznat a vypnout ho. Při nošení hodinek přes noc, by budík měl zvonit pouze na hodinkách a iPhone používat jako záložní zařízení. Bude tu samozřejmě i možnost nastavit jako budík pouze samotné vibrace, bez zvukového doprovodu. Nový systém by měl před spaním automaticky nastavovat režim nerušit, tak aby hodinky v průběhu noci uživatele nebudily.

Zatím není jasné, zda bude funkce sledování spánku dostupná pro všechny aktuální jablečné modely. Podle všeho by ale letošní Apple Watch Series 5 neměly přinést tolik inovací, co se výkonu týče. Můžeme tak jen doufat, že si přehled o spánku budou moct vychutnat úplně všechny podporované generace.

Zdroj
9to5mac

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button