Novinky

Budoucí Apple Watch by v nouzi mohly přivolat pomoc

Chytré hodinky Apple Watch jsou už v dnešní době vybaveny měřičem srdečního tepu, který oceníte zejména při fitness aktivitách. Hardwarový měřič by však v budoucnu mohl nabídnout také funkci, která by mohla zachraňovat životy. V případě srdeční příhody by totiž mohly hodinky spolu s iPhonem přivolat automaticky pomoc.

patent watch

 

Přesně tuto funkci totiž řeší patent Applu, který se včera dostal na veřejnost. Apple však v žádosti o patent celý nápad rozvíjí také na další život ohrožující situace. Množství senzorů by totiž mohlo dokázat detekovat například autonehodu, pár laviny, nehodu na kole nebo požár. V závislosti na závažnosti případu by pak hodiny adekvátně reagovaly. V praxi by to pak znamenalo, že by Apple Watch upozorňovaly od zaslání emailu až po přivolání záchranné služby.

Aby se předešlo planým poplachům, počítá patent také s možností jednoduchého ověření, kdy by poškozený musel gestem nebo hlasem vydat pokyn k rozeslání poplašné zprávy.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Back to top button