AktualityNovinky

Vyzvánění iPhonu by se v budoucnu mohlo upravovat podle okolního ruchu

Po krátkém čase se na zahraničních magazínech zasvěcených dění kolem jablečného kolosu objevil další patent, který si Apple nechal zaregistrovat. Tentokrát se jedná o potenciálně velmi užitečnou věc, která se nezdá příliš vzdálená realitě. Zjednodušeně jde o to, že Apple Watch na vašem zápěstí by se staly jakýmsi prodlouženým uchem iPhonu. Senzor na hodinkách by totiž byl schopen měřit okolní ruch, načež by spárovaný iPhone v uživatelově kapse přizpůsoboval naměřeným hodnotám hlasitost vyzvánění.

apple-watch-volume-780x551

Na hlasité párty by tak telefon upozorňoval mnohem hlasitěji, než například v klidné kanceláři. Tato chytrá funkce by tak pomohla mnoha uživatelům, kteří si neustále zapomínají aktivovat a deaktivovat vyzvánění. Jako u všech patentů, ani zde není zaručeno, že Apple senzor na budoucí Apple Watch opravdu přidá. Nutno však podotknout, že se jedná o jeden z nejpraktičtějších patentů, který jsme za poslední dobu viděli.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.
Back to top button