Novinky

Prodeje Apple Watch se letos propadnou až o 25 procent

Legendární Apple analytik ze společnosti KGI Securities, Ming Chi Kuo, který je známý svými velmi přesnými predkcemi, přinesl ve své nejnovější zprávě určené investorům poměrně negativní výhled, který se týká prodejů chytrých hodinek Apple Watch. Kuo totiž předpokládá, že prodeje hodinek s nakousnutým jablkem ve znaku v tomto roce klesnou. Propad by navíc neměl být zanedbatelný, poptávka po Apple Watch by totiž mohla klesnout i o více, než 25 procent.

apple-watch-gold

Zatímco vo roce 2015 se Applu údajně povedlo prodat 10,6 milionů svých hodinek, v letošním roce by toto číslo mohlo klesnout pod 7,5 milionů. Zde se však sluší podotknout, že zatímco v roce 2015 se Apple Watch prodávaly pouze 8 měsíců, v roce 2016 už budou hodinky celých 12 měsíců, propad o 2,5 milionů kusu tak tak jeví ještě negativněji.

Ve světle těchto zpráv také dostává větší smysl několik dní stará informace, podle které by druhá generace Apple Wach měla dorazit dříve, než se původně přepokládalo. Konkrétně bychom se tak nové generace jablečných hodinek mohli dočkat už v červnu. Apple by tak tímto krokem mohl prodejnost svých hodinek dostat opět do černých čísel.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button