AktualityNovinkyWatch

Příští generace Apple Watch pomůže předejít syndromu karpálního tunelu

Funkce měření srdečního tepu je v hodinkách Apple Watch dostupná již od jejich prvního vydání. V současnosti snímá senzor tep každých 10 minut. Po lehké upravě měří hodinky tep také každých 10 minut, ale jen v případě, kdy je uživatel v pohybu. Toto je podle společnosti Apple lepší pro monitorování naši kondice. Nově uniklý patent však prozrazuje, že příští generace chytrých hodinek by se mohla v tomto ohledu posunout o velký skok vpřed. Apple Watch v druhém vydání by vás mohly varovat o stresu, případně mu předejít. Pomocí nových senzorů kterých by údajně mohlo být až 25 budou moci hodinky poznat, jak daleko od země se vaše zápěstí nachází. Tato nová data potom pomohou k lepšímu vyhodnocení vašeho tepu. Kromě toho Apple hodlá přidat dalších pár užitečných funkcí navíc.

20140428_apple-watch_0049

V momentě, že by nové snímače zaznamenávaly jak uživatel pohybuje rukama, případně zda je natahuje za hlavu, chytrý algoritmus by dokázal vyhodnotit tyto údaje a ohlásit možný vznik syndromu karpálního tunelu. V případě, kdy by majitel touto diagnózou trpěl, může si data ukládat a následně je pak ukázat lékaři. Ten pak bude moci sledovat pokrok v léčbě. Pozitivní vyhlídky se naskýtají také lidem bez těchto problémů. Hodinky by totiž mohly analyzovat vaše výsledky během sportu a například poradit, co udělat abyste se stali lepším nadhazovačem.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button