Novinky

Další generace Apple Watch nabídne pokročilá gesta a překlad znakové řeči

Nová patentová přihláška Applu prozrazuje schopnosti rozeznávání gest u některé z budoucích generací Apple Watch. Zatímco hlas a dotykové ovládání můžeme považovat za efektivní způsob, jak ovládat mobilní zařízení, existují situace, kdy přijde vhod jiná metoda vstupu. Současný model hodinek Apple Watch zvládá aktivovat displej při naklonění a správném natočení ruky. Vývojáři však hodlají jít ještě dál a uživatelům nabídnout mnohem obsáhlejší seznam gest.

gestures

Například vztyčením malíčku a palce půjde zahájit hlasový hovor. Zajímavě zní také gesto pro otáčení stránek v elektronické knize. V patentovém rozboru lze nalézt mnoho dalších možností pro ovládání elektronických zařízení. Velmi ambiciózně působí překlad znakové řeči do mluveného či psaného jazyka.

table

Přihláška indikuje zaměření na implementaci optických, inerciálních a dalších senzorů do těla chytrých hodinek. To jasně dokazuje prozíravost Applu a naděje, které do nositelné elektroniky vkládá. Současné modely chytrých hodinek jsou první vlaštovkou, která ukazuje další směr, jakým se výpočetní technologie vydají. Zatímco nyní je můžeme považovat pouze za hračky určené geekům a early adopters, v budoucnu se stanou stejně běžnou záležitostí jako mobilní telefony.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button