Novinky

Apple dává ruce pryč od OLED: Druhá generace Apple Watch vsadí na Micro LED displej

S postupujícím životním cyklem Apple Watch vyplouvají na povrch informace o další generaci, jejíž debut se údajně odehraje v druhé polovině roku 2017. Anonymní zdroje pocházející z čínských prefektur prozrazují, že Apple přehodnotil svá stanoviska a zobrazovací OLED technologii hodlá nahradit displeji založenými na Micro LED.

apple-watch-best-buy-deals

Za tímto rozhodnutím stojí dva roky stará investice kalifornského výrobce do společnosti LuxVue. Apple patří mezi hlavní investory, kteří poskytli finanční prostředky na výstavbu nové továrny, která má sloužit pro vývoj a masovou produkci Micro LED panelů. Jde tedy o logický krok, jehož cílem je oproštění od dodavatelů třetích stran a získání lepší kontroly nad dodávkami klíčových komponent.

V současné době je výroba Micro LED displejů finančně náročnější než OLED, nicméně tento nešvar má vyřešit intenzivní vývoj a nastartování produkce zahrnující masivní objemy. Co se týče specifikací, Micro LED nabízí v porovnání s LED vyšší úroveň jasu, lepší pokrytí barevného gamutu a nižší energetické nároky. Dalším nespornou výhodou jsou dimenzionální proporce. Micro LED displej je velice tenký, což Applu dovolí uspořené místo využít pro osazení akumulátorem s vyšší kapacitou.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button