Novinky

Apple vyvrací zprávy o údajné krádeží 600 milionů iCloud účtů

Oficiálních vyjádření vydává Apple jako šafránu. V případě domnělých krádeží iCloud účtu ovšem udělal výjimku. Nedávno se totiž rozšířila zpráva, podle které získala skupina hackerů přístup ke zhruba 600 milionům účtům ke služby iCloud, jenž je spojená také s Touch ID. Samotný Apple ale zprávu pro magazín Fortune dementoval s tím, že k žádnému útoku nedošlo a data jeho uživatelů jsou v bezpeční.

icloud

Údajný seznam emailových adres a hesel podle mluvčího Applu pochází od někoho jiného. Apple také ujistil, že monitoring jeho sítě bude dále pokračovat. Snaží se tím pádem udělat maximum pro to, aby data jeho uživatelů zůstaly v bezpeční i v budoucnu. Výrobce iPhonů ve svém prohlášení také doporučil aby si uživatelé raději volili složitější hesla, nepoužívali jedno heslo napříč více službami a aktivovali si dvoufázovou autorizaci.

Apple reaguje na údajný útok hackerů, za kterým měla stát skupina s názvem “Turkish Crime Family”. Hrozilo, že pokud se hackeři opravdu stovek milionů přístupů zmocnili, budou po Applu do sedmého dubna požadovat výkupné ve výši 130 tisíc dolarů. Pokud by Apple nezaplatil, vyhrožovala neznámá skupina smazáním všech účtů.

Zdroj

Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close