Novinky

Apple vyvíjí novou technologii, která zásadně prodlouží výdrž iPhonu a Apple Watch

Podle analýzy IHS Markit hodlá Apple v následujících letech začít s používáním nové technologie, která má zásadním způsobem ovlivnit výdrž jeho produktů. Konkrétně má jít o novou generaci OLED displejů, které budou spotřebovávat méně energie než tomu je v současné době.

OLED panely v současných smartphonech používají nízkoteplotní polykrystalický křemík LTPS-TFT obsahují různé kompenzační obvody. Ty se v praxi starají o vypínání a zapínání jednotlivých pixelů a obnovovací frekvenci. V příštích letech má ovšem dojít k přechodu na displeje typu LTPO-TFT, které dokážou snížit spotřebu až o 15 procent.

Vzhledem k tomu, že velikost a rozlišení displejů v iPhonech neustále roste, zvyšují se také jejich energetické nároky. Jakékoli snížení spotřeby je proto vítaným faktorem, o němž se vyplatí přemýšlet. Společnost IHS se domnívá, že Apple si bude technologii LTPO vyvíjet sám, aby získal lepší kontrolu nad následnou produkcí svých dodavatelů. Obdobně postupuje například u procesorů Apple A-x, jejichž návrhy vznikají v kalifornském ústředí.

Drtivou většinu všech OLED panelů si Apple nechává vyrábět u Samsungu a LG. Americký gigant v podstatě nemá ani na výběr. Oba jihokorejští producenti patří mezi naprostou špičku ve výrobě flexibilních OLED displejů. Prvním produktem s obrazovkou disponující technologiií LTPO by se mohla stát budoucí generace Apple Watch. S ohledem na dimenzionální proporce chytrých hodinek a jejich miniaturní akumulátor dává jakékoli další snížení spotřeby největší smysl.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button