Novinky

Apple vypustil vtipnou reklamu zaměřenou na soukromí při procházení webových stránek

Společnost Apple sdílela na svém YouTube kanále vtipnou reklamu zaměřenou na ochranu osobních údajů. Necelou minutu trvající klip zdůrazňuje funkci internetového prohlížeče Safari a jeho integrované funkce pro potlačení sledování uživatele ze strany provozovatelů webových stránek. Reklama vypráví krátký příběh dospívajícího chlapece, který stojí v koupelně před zrcadlem a za pomoci svého iPhonu Xr (recenze) hledá na webu odpovědi, jak se poprvé oholit.

Ochrana osobních údajů se stala jednou z hlavních konkurenčních výhod Applu a jeho produktů. Hluboká integrace do hardwaru i softwaru je pro zařízení s logem Applu již signifikantním prvkem, který nabírá na stále větším významu.

https://youtu.be/BQ58FLjNDnA

V případě Safari jde o již zmíněnou funkci pro omezení sledování. To v praxi znamená, že provozovatelé stránek nemohou uživatele sledovat, respektive analyzovat jeho chování při procházení webu a tyto data dál použít k marketingovým účelům.

Apple se v tomto kontextu rád chlubí tím, že vše, co jeho zákazníci udělají na iPhonu, na něm také zůstane. Pokud se chcete dozvědět více o závazcích Applu k ochraně osobních údajů, doporučujeme navštívit tuto stránku. Apple zde stravitelnou formou vysvětluje, jakým stylem chrání vaše data na platformě iOS.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button