Novinky

Apple vydal iOS 15.2, iPadOS 15.2 a watchOS 8.3. Zde je seznam těch nejzajímavějších novinek

Společnost Apple vydala kompletní balíček aktualizací pro všechny své produkty. V čele s iOS, macOS a watchOS vycházejí i další aktualizace pro iPad, Apple TV a HomePody. Pevně věřím, že aktualizace opraví otravné chyby, které i mě osobně denně trápily. Kromě téměř nefunkčního oznamovacího centra v iPhonu mě trápila dost špatná výdrž nových Apple Watch Series 7. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Oznamovací centrum

I přesto, že Apple s příchodem iOS 15 zcela přepracoval notifikace, v této desetinové aktualizaci se do oznamovacího centra pustili inženýři Applu znovu. Přepracováním prošly souhrny notifikací, které jsou nyní graficky oddělené od zbytku upozornění. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Fotoaparát

Majitelé iPhonů 13 Pro a 13 Pro Max jásejte! Jen něco málo přes dva měsíce Applu trvalo, aby do prostředí fotoaparátu přidal tlačítko, které manuálně vypne Makro režim. Zapíná se ale stále automaticky. Respektive pro aktivaci makro režimu, se musíte logicky přiblížit k nějakému objektu, pak dojde k přepnutí kamer do makro režimu a objeví se ono tlačítko, kterým můžete makro vypnout. V tomto okamžiku bude pravděpodobně vaše fotografie rozmazaná a naprosto k ničemu, protože širokoúhlá kamera na tuto krátkou vzdálenost prostě nezaostří. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Tlačítko pro ovládání makro režimu se vám v aplikaci Fotoaparát nezobrazí samo od sebe. Tuto možnost si prvotně musíte zapnout v Nastavení -> Fotoaparát -> Ovládání režimu makro.

Zpráva o soukromí v aplikacích

Funkce, která rozhodně potěší spoustu uživatelů, kteří používají Apple produkty právě kvůli jejich bezpečnosti. Apple se o bezpečí a soukromí poslední dobou stará víc a víc. Potvrzuje to nová funkce, kterou nalezneme v Nastavení -> Soukromí -> Zpráva o soukromí v aplikacích. Vidíme zde přehled aplikací, které mají přístup k datům, čidlům a síťovou aktivitu aplikací. Rozhodně doporučuji tuto funkci zapnout a čas od času zkontrolovat.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Další novinky

Dalším vylepšením disponuje aplikace Hudba. Pokud máte oblíbený playlist, ve kterém máte desítky a možná i stovky skladem a nebaví vás je hledat listováním, určitě si oddychnete. S novou verzí je totiž možné vyhledávat skladby přímo v playlistech. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Bezpečnost už jsem nakousl při zprávě o soukromí v aplikacích, další novinkou, kterou rozhodně doporučuji všem zapnout, je Omezení sledování IP adresy, které naleznete v Nastavení -> Mobilní data -> Volby dat.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Pokud jste v nových systémech objevili další zajímavé novinky, rozhodně budeme rádi, když se o ně s námi podělíte v komentářích pod článkem. 

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Díky za článek o aktualizaci, který je víc než jen zkopírováním seznamu změn, který vydává Apple (tak jako to bývá na jiných webech).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button