Novinky

Apple vydal iOS 14.7, watchOS 7.6 a další. Pravděpodobně poslední větší aktualizace před podzimní tiskovkou

Včera večer Apple vypustil po dlouhém beta testování nové verze svých operačních systémů. V čele s iOS 14.7 byla vypuštěna i aktualizace iPadOS 14.7, watchOS 7.6, tvOS 14.7 a nový OS 14.7 pro HomePody. macOS se žádné aktualizace zatím nedočkal.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Baterie MagSafe v hlavní roli

Za mě asi nejzajímavější novinkou v iOS 14.7 je podpora nedávno představené novinky. MagSafe “batůžek” pro iPhony 12 a 12 Pro je nyní oficiálně podporován a to znamená jediné – v nejbližších dnech dorazí objednaný kousek na recenzi. Můžete se tedy velmi brzy těšit na první dojmy a recenzi této zajímavé novinky, která budí rozporuplné reakce. 

Zdroj: 9to5mac

Nic zázračného jinak nové aktualizace neskrývají. Vylepšení výkonu, zlepšení výdrže baterie a další věci pod kapotou jsou už snad samozřejmostí. Stejně tak vylepšení zabezpečení, na které si Apple tradičně potrpí. 

Opravení chyb z dob minulých

Nové aktualizace opravují několik neduh předchozích systémů. Tou za mě nejzásadnější je oprava automatického vypínání skladeb při přehrávání Dolby Atmos a Lossless audio v Apple Music. Skladby se samovolně vypínaly po několika vteřinách přehrávání. Osobně jsem se s touto chybou setkal na několika zařízeních v rodině a rozhodně to nebylo nic příjemného.

Poslední aktualizace před “patnáctkou”?

Pokud v následujících dnech nevyjde beta verze iOS 14.8, troufnu si říct, že nynější iOS 14.7 bude poslední větší aktualizací před příchodem iOS 15, které je tradičně naplánováno na podzim tohoto roku po boku nových iPhonů. 

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button