Novinky

Apple vydal iOS 14.5 Beta 4. Co nového nás čeká tentokrát?

Čtrnáct dní uplynulo jako voda a Apple svým vývojářům i veřejným beta testerům přichystal na pondělní večer nové aktualizace všech svých operačních systémů. Konkrétně se jedná již o čtvrtou verzi. A i přes to je nová beta aktualizace iOS poměrně velká – necelých 400 MB. V případě watchOS šlo pak o nějakých cca 130 MB.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Už se dočkají všichni?

Abych se přiznal, systém testuji teprve pár hodin, ale nepodařilo se mi najít jedinou novinku. Respektive ty vždy vyplavou na povrch zhruba přes noc, během toho, co systém testují převážně zahraniční vývojáři. Tento týden tomu tak ale není. Co mě ale v další betě velice potěšilo? Apple se zaměřil na opravu bugů a chyb, které nesly předchozí bety iOS 14.5. Byla vrácena animace nabíječky MagSafe. A z čeho mám, jako novopečený majitel HomePodů mini, mnohem větší radost, je oprava nefunkční funkce “Předat na HomePod”, která na třetí betaverzi byla naprosto nefunkční.

Zdroj: apple.cz

Ve verzi systému se na konci nachází písmeno “a”, což naznačuje, že by se mělo jednat o poslední betaverzi před vypuštěním tzv. “Release Candidate” nebo “Golden Master” verze. Tato verze vychází již tradičně vždy týden před oficiálním vydání systému pro veřejnost. Dalším potvrzením pro brzký příchod nových systémů, díky kterým si budete moci iPhone odemykat i s nasazenou rouškou, je právě i fakt, že se Apple v nové čtvrté betě zaměřil spíše na opravy a vyšperkování systému do 100% kondice, aby mohl mezi veřejnost.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Novinek je málo, ale systém se zdá připravený

Jediná novinka, kterou se mi podařilo vypátrat se nachází v aplikaci Hudba. Pokud si otevře nějaké album a dojedete na konec všech skladeb, vidíte počet skladeb v albu a délku celého alba v minutách. Ve čtvrté betě bylo přidání i nakladatelství, které za vydáním alba stojí. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

2 Komentáře

    1. Dobrý den, Petře,
      tato položka už byla přidána ve 2. betaverzi, tedy cca před měsícem. Jak ale říkáte, v ČR je opět (zatím) k ničemu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button