AktualityNovinky

Apple vydal aplikaci Move to iOS pro uživatele přecházející z Androidu na iPhone

Společně s uvolněním nové verze mobilního systému iOS 9 došlo k vydání aplikace Move to iOS pro zařízení s Androidem. Ta má za úkol usnadnit přechod uživatelům z konkurenční platformy, kteří se rozhodli pro pořízení iPhonu. Apple tímto krokem reaguje na zvýšený zájem o jeho smartphony, které se díky větším displejům staly mnohem atraktivnější pro větší část publika. Aplikace disponuje nástroji, které dokáží vyextrahovat z androidího zařízení veškerou e-mailovou komunikaci, zprávy, snímky z galerie, videa, kontakty, internetové záložky, data z kalendáře, tapety a hudební skladby.

movetoiosDalší příjemnou funkcí je indexace aplikací, jejichž bezplatná verze pro iOS se automaticky nainstaluje do nového iPhonu. Pokud se jedná o placený software, dojde k jeho přidání do seznamu přání (Wish list). Ze strany Applu se jedná o chytře promyšlený tah, který usnadní běžným uživatelům přechod do jablečného ekosystému s minimem námahy a starostí. Aplikace Move to iOS lze stáhnout zdarma z obchodu Google Play. Podporována jsou všechna zařízení s verzí Androidu 4.0 a vyšší.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button