Novinky

Apple vydal aplikaci Car Keys Test na testování digitálních klíčů od aut. Výrobcům má pomoci s rozšířením funkce Apple Car Key

Funkce Apple Car Key byla ohlášena v červenci roku 2020, nicméně do dnešních dnů ji podporuje pouze hrstka vybraných modelů. Podstatou Apple Car Key je možnost odemykání a startování vozu prostřednictvím iPhonu, respektive digitálního klíče uloženého v nativní aplikaci Peněženka. Tuto užitečnou funkci dlouhou dobu podporovaly pouze některé modely od BMW. Poměrně nedávno pak podporu Apple Car Key oznámily automobilky Hyundai a Kia. Když ale vezmeme v potaz šíři automobilového segmentu, jde o velmi slabou adopci. Přitom požadovaným hardwarem je dnes vybavena většina moderních vozů.

Vidinou lepších zítřků je aplikace Car Keys Tests, která byla nedávno přidána do App Store. Aplikace je distribuována pod vývojářským účtem společnosti Apple, ovšem na současné verzi oficiálního seznamu stále chybí. To znamená, že k ní lze přistupovat výhradně prostřednictvím přímého odkazu, nikoliv přes vyhledávání v App Store nebo web Applu.

Aplikace je určena zejména výrobcům automobilů pro testování integrace s funkcí Apple Car Key. Oficiální popis vysvětluje, že Car Keys Tests umožňuje testovat a ověřovat požadavky certifikačního procesu funkce Car Key skrze program Made-For-iPhone. Jednoduše řečeno, aplikaci si může nainstalovat každý, nicméně pro její úspěšné spuštění musí být jeho Apple ID svázáno s platnou licencí MFi.

zdroj: 9to5mac.com

Co uvolnění aplikace Car Keys Tests znamená?

Přidání aplikace do obchodu App Store může znamenat, že se Apple snaží urychlit nasazení funkce Car Key a docílit tak masivnějšího rozšíření do co největšího počtu automobilů. Potenciál Car Key je doslova obrovský a je až s podivem, že stále čeká na své objevení ze stran automobilek. Apple Car Key využívá k identifikaci vozu NFC a kromě odemykání lze tuto funkci používat také pro sdílení digitálních klíčů s dalšími lidmi. To ocení zejména rodiny či firmy, kde se více lidí dělí o jeden automobil.

Zda se díky Car Keys Test dočkáme většího rozšíření funkce Apple Car Key do více automobilů je samozřejmě otázkou, na kterou, alespoň zatím, neznáme odpověď. Prozatím nám můžete dát alespoň vědět, co byste řekli na možnost používat iPhone k odemykání automobilu, případně zda jste měli už možnost si Apple Car Key vyzkoušet v praxi.

Zdroj
9to5mac

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

5 Komentáře

 1. Dobrý den,
  Apple Car Key používám skoro rok a jsem s tím spokojen. Občas chce otevření vozu chvilku času, ale možnost ovládat a kontrolovat některé funkce vozu přes telefon a absence neustálého nošení klíčů od auta s sebou, to vynahrazuje. Sdílení klíčů je jedna z věcí, která by měla být dostupná u všech vozů a to nemluvím o možnosti omezit maximální rychlost u některého ze sdílených klíčů 🙂

   1. Nikdy jsem to nezkoušel, protože to nepotřebuji, tak jsem to šel zkusit 🙂
    Nejde to-notifikace napíše, že některé funkce jsou omezeny, pokud je motor nastartovaný.

  1. Tiše závidím. Můj vůz má podporu digitálních klíčů, ovšem koncern VW to umožňuje pouze v kombinaci s vybranými modely smartphonů Samsung. 😀 Vámi zmíněné sdílení klíčů mi přijde jako naprosto skvělá funkce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button