AktualityNovinkyZ historie Apple

Apple začíná kroužit kolem nově otevřeného íránského trhu

Včera světem proběhla zpráva o dohodě mezi Íránem a USA o zastavení vývoje nukleárních zbraní. To mimo jiné znamená i zrušení přísných ekonomických sankcí a tím pádem otevření celého trhu. Jak se tedy dalo čekat, velká jména světového byznysu ihned začala kroužit kolem nového trhu s velkým potenciálem. Dá se totiž předpokládat, že téměř osmdesáti milionové obyvatelstvo začne od této chvíle bez ekonomických sankcí rychle bohatnout. Apple už údajně vyjednává s možnými distributory o vstupu na Íránský trh. Rozhodně ale není jediný, podle deníku Wall Street Journal má totiž stejné choutky i koncern General Electric.

ShowImage

Blízký východ je jedním z mála koutů světa, kam zatím Apple moc nepronikl. Napravené vztahy mezi Íránem a USA ale mohou tuto bariéru rychle zbořit. Podle Wall Street Journal navíc první průzkumy naznačují, že tamní obyvatelstvo má o západních značkách podvědomí a pokud by v jejich zemi byly dostupné, určitě by jejich koupi zvážili. Přístup k mobilnímu internetu má zatím údajně 11 milionů íránců.

Mideast Iran America For Sale

Jednou z mála západních korporací, která se v Íránu zabydlela je Coca-Cola. Její limonády si Íránci mohou koupit už dvě desetiletí. Co se týče budoucího zastoupení Applu na tomto novém trhu, pravděpodobně zde jako v okolních zemích nebude otevírat své Apple Story. Místo toho si nasmlouvá své výhradní zástupce, označované jako “Authorised Resellers” 

Zatím ale není zcela jasné, kdy k otevření trhu dojde. Firmy se ale do země mohou nastěhovat až po oficiálním ukončení sankcí, které by nemělo nastat dříve, než příští rok.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button