AktualityNovinky

Další tajný projekt Applu: Stovky zaměstnanců pracují na virtuální a rozšířené realitě

Oblast virtuální a rozšířené reality je zcela určitě obor, o kterém budeme v budoucnu slýchat stále častěji. Není tedy žádným překvapením, když se čas od času dočteme o novém patentu či akvizici, kterou nejhodnotnější společnost světa na tomto poli učinila. Podle zdrojů vlivných ekonomických novin Financial Times to navíc vypadá, že Apple opravdu nenechává nic náhodě. Na vývoji zařízení pracujícího na principu virtuální nebo rozšířené reality totiž pro gigant z Cupertina údajně pracují stovky lidí.

virtual-reality-cant-get-rid-of-its-dork-factor

Financial Times dále uvádí, že zkoumání možností těchto technologií není pro Apple ničím novým. Virtuální realitou se totiž údajně firma zabývala už za vedení Steva Jobse. Tenkrát byl ale celý projekt pro svou náročnost, na kterou nebyla tehdejší technologie připravena, pozastaven. K rýsovacímu prknu se tak Apple vrací až nyní, tedy v době, kdy podobná zařízení vyvíjí konkurenti jako Microsoft, Samsung, Google nebo Facebook v nichž mnozí své první počiny již ukázali veřejnosti.

A nebyl by to Apple, kdyby několik mozků nepřetáhl také z řad konkurence. Díky tomu tak v projektu virtuální a rozšířené reality v dnešních dnech pracuje například Doug Bowman, který se podílel na vývoji brýlí Oculus Rift  nebo HTC Vive. V týmu bychom našli také inženýry, kteří mají ve svých životopisech v kolonce bývalý zaměstnavatel uvedeno Microsoft nebo Google.

Samotný Tim Cook se navíc nedávno nechal slyšet, že oblast virtuální a rozšířené reality je skvělá a skýtá obrovské využití. Pravděpodobnost, že se v příštích letech dočkáme podobného zařízení z dílny Applu je tak velmi vysoká.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button