Novinky

Apple věnuje obětem amerických hurikánů 5 milionů dolarů. Nabízí také bezplatné opravy iPhonů

K břehům Floridy se nevyhnutelně blíží nejsilnější hurikán, jaký kdy vědci zaznamenali. Aby toho nebylo málo, hned za smrští jménem Irma se formuje další tropická bouře José. Dvojice hurikánů přichází navíc nedlouho poté, co na Texas udeřil další cyklón, tentokrát jménem Harvey. Krizové složky americké vlády odhadují, že jen škody způsobené Irmou by se mohly vyšplhat na 100 miliard dolarů. Svou troškou do mlýna se tak budoucím obětem rozhodl přispět také Apple, který chce pro tyto účely věnovat 5 milionů dolarů.

Hurikán Irma je dvakrát větší, než Česká republika

Otázkou ovšem zůstává, zda by si společnost, která na svých účtech drží rezervy v hodnotách, kterými nedisponuje ani nejedna vláda, nemohla přeci jen dovolit přispět o něco vyšší částkou. Prostředky zašle Apple během benefičního koncertu, který se bude konat příští úterý. Pochvalu si však Apple, tentokrát už bez jakýchkoliv pochyb, zaslouží za jiný skutek. Po pustošení hurikánu Harvey totiž mnozí uživatelé houfně hlásili, že jim kalifornská společnost nabídla bezplatnou opravu jejich iPhonu, pokud byl v důsledku řádění hurikánu nějakým způsobem poškozen. Doufejme tedy, že se firma ke stejnému kroku odhodlá i po tomto víkendu. Hurikán Irma by se měl Floridou přehnat v neděli.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button