AktualityNovinky

Apple oznámil finanční výsledky za fiskální rok. Opět padaly rekordy

Apple včera po uzavření obchodování na burze oznánil své finanční výsledky za uplynulou část roku. A ty jsou nejen díky rekordním prodejům iPhonů opravdu velkolepé.  Apple totiž zaznamenal nejvyšší zisk v korporátní historii. Dosud nejvyšší zisk za toto období oznámila ropná společnost ExxonMobil v roce 2008. Tehdy její zisk činil 42,2 miliard dolarů. Apple však včera toto číslo překonal, když oznámil čistý zisk ve výši těžko představitelných 53,4 miliard dolarů. V přepočtu tedy asi 1,2 bilionu korun.

image

Apple však v dnešních dnech čelí otázce, jestli nastolený růst dokáže udržet i v následujících obdobích. Už nyní však společnost počítá se snížením svých prodejů kolem vánočního období. Prodeje iPadů by se dokonce měly dostat na svou nejnižší úroveň vůbec. Apple nadále očekává, že tržby v následujících čtvrtletí dosáhnou 75-77 miliard dolarů.

image

Velký otazník ale visí nad Čínou, do níž vkládají mnohé korporace včetně Applu značné naděje. Tamní ekonomika totiž stagnuje a burzovní sektor také není po nedávném propadu v nejlepší kondici. Nejhodnotnější značka světa také odtajnila prodeje svého největšího trháku – iPhonů. Těch se za poslední čtvrtinu roku prodalo 48 milionů.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button