Novinky

Apple v březnu představí iPhone 5se, revizi Apple Watch a iPad Air 3

V posledních dnech se až nezvykle často hovoří o plánované konferenci Applu, která je údajně naplánována na březen letošního roku. Hlavní roli bude hrát premiéra chystaného modelu iPhone 5se, který v posledních dnech plní titulní stránky všech odborně zaměřených médií. Podle zdrojů blízkých výrobci půjde o přímou odpověď na volání uživatelů po kompaktním smartphonu. Klíčovým parametrem se stane displej s úhlopříčkou 4“. Díky nedávným únikům již nyní známe design a klíčové prvky výbavy, která zahrne čipset Apple A8, pohybový koprocesor M8 a 1GB paměť RAM. Fotografické choutky půjde ukájet skrze 8Mpx fotoaparát či vylepšenou FaceTime kamerku s rozlišením 1,2 megapixelů. V další výbavě nemá chybět NFC pro Apple Pay, Bluetooth 4.2 a WiFi se standardem 802.11 ac.

jeff-williamsKromě iPhonu 5se se dočkáme i dalších novinek. Mezi ně budou patřit nové verze Apple Watch a oznámení partnerství s dalšími módními společnostmi, které se postarají o produkci elegantních řemínků. Zatím není zcela jasné, v čem bude revize hodinek spočívat, nicméně s nejvyšší pravděpodobností se dočkáme nový barevných variant.

Posledním hřebem večera se má zároveň stát odhalení další generace tabletu iPad Air3. Z kuloárů se však ozývají hlasy, podle kterých Apple nestihne včas spustit sériovou výrobu. Tudíž zde existuje možnost, že premiéra bude posunuta. Pokud hodláte událost sledovat v přímém přenosu, poznamenejte si do kalendáře datum 14. března. Právě na tento den Apple údajně plánuje samostatnou akci, kde odprezentuje všechny výše zmíněné produkty.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button