AktualityiPhone

Apple uvedl první pouzdro pro iPhone XR. Je průhledné a stojí 1 190 Kč

Apple konečně přidal do svého Apple Online Storu první kryt pro nejnovější iPhone XR. Pokud jste si mysleli, že společnost uvede kryty, na které jsme byli dosud zvyklí, tak jste na omylu. Nejedná se totiž o barevná, silikonová pouzdra s logem společnosti na zádech, ani o luxusní kožená. Nové pouzdro je totiž z čistého a průhledného plastu.

Jedná se tak o první oficiální pouzdro od Applu pro iPhone XR. Těžko říci, co stojí za tímto počinem, ale na oficiální kryt jsme čekali od 26. října, což je den, kdy byl spuštěn prodej tohoto telefonu. 

Cena, je za kus plastu vysoká

Cena pouzdra se zastavila na 1 190 Kč. Pokud se zamyslíte nad tím, že se jedná prakticky jen o kus plastu, tak je pouzdro celkem drahé. Na druhou stranu má pouzdro stejnou cenovku, jakou mají silikonová, originální pouzdra, která jsou v podstatě také kusem drahého plastu. U pouzdra pro iPhone XR je jen psychologický efekt, že je pouzdro průhledné a člověk si tak myslí, že za peníze dostane méně, než kdyby si koupil pouzdro silikonové, které má aspoň nějakou barvu.

Na druhou stranu je pravda, že si designéři mohli dát s krytem trošku více práce a uvést tak něco lepšího a poutavějšího. Podobný kryt si totiž můžete koupit z jakéhokoli čínského obchodu za 2 dolary i s dopravou. Kvalita bude samozřejmě zcela jinde, ale vizuální zážitek by mohl být dost podobný.

Apple popisuje kryt takto:

„Tenhle kryt na iPhone XR je tenký, lehký a dobře se drží. iPhone v něm krásně vynikne a přitom je dobře chráněný. A protože přesně obepíná tlačítka telefonu, nic nebrání snadnému ovládání. Vnější i vnitřní povrch krytu je odolný proti poškrábání. Chceš iPhone bezdrátově nabít? Klidně ho i s nasazeným krytem polož na Qi nabíječku“.

Pouzdro je v Online Storu k skladem a nejdříve vám ho doručí v pátek, tj. za 2 pracovní dny.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Našla jsem opravdu krásné kryty na iPhone XR, ale zdá se, že všechny mají nějak ,,nechráněné” sklo pro foťák. Pokud se nepletu, většina holek má v tašce pořádný – nechi říct BINEC, ale už se stalo 🙂 . No a pak se lehce stane, že otvory pro vstupy kabelů a sklo bývají ucpané a podrápané. Jednou mi opravář řekl, že mi ve slotu pro vstup nabíječky začínají růst houby 🙂 .. a tak hledám něco extra, extra odolný kryt pro můj milovaný XR! Našla jsem třeba tohle: https://revocase.cz/573-iphone-xr , ale na fotkách nikde nevidím, jaký je obal na straně foťáku? Zase díra, nebo už konečně někdo vymyslel praktické ,,výklopné” okénko??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button