AktualityNovinky

Apple údajně za poslední půlrok prodal 7 milionů Apple Watch. Konkurence pouze paběrkovala

Poměrně nedávno se společnost Apple pochlubila svými čtvrtletními výsledky za poslední čtvrtletí fiskálního roku. Bez větších úžasů jsme se dozvěděli o rekordních prodejích, v kterých opět kralují poslední dvě generace jablečných smartphonů. Z obligátních tabulek a vyčerpávající tiskové zprávy jsme se bohužel nedozvěděli nic o Apple Watch. Výrobce si tato čísla nechává pouze pro sebe (a zřejmě pro klíčové akcionáře), ovšem díky agentuře Strategy Analytics si můžeme udělat alespoň částečný obrázek.

Snímek obrazovky 2015-11-08 v 1.43.06Segment s nositelnou elektronikou zažil nárůst o 510 %

Analýza uvádí, že Apple prodal 4,5 milionů chytrých hodinek za poslední tři měsíce. Pro alternativu od jihokorejského Samsungu se rozhodlo pouhých 600 tisíc zákazníků. V procentuálním vyjádření Apple drží 73,8% podíl trhu s nositelnou elektronikou. Druhá příčka náleží již zmíněnému Samsungu, který se může pochlubit deseti procenty.

gsmarena_002

Podle dalších zdrojů se Applu podařilo za předešlých šest měsíců prodat 7 milionů hodinek, čímž nemilosrdně rozdrtil veškerou konkurenci, která se musí spokojit s pouhým paběrkováním. Segmentu nositelné elektroniky se věští zářná budoucnost pramenící z aktuálních trendů. V následujícím období bude nesmírně zajímavé sledovat, zda se ostatním výrobcům podaří správně zareagovat a srazit tak drtivý náskok Applu na únosnější mez.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button