Novinky

Apple údajně připravuje iPhone SE2. Zachrání levný iPhone propady prodejů?

Když Apple v roce 2016 představil iPhone SE, způsobil tím malé zjevení. Do mimořádně oblíbeného těla známého od iPhonů páté generace totiž nasadil hardware z tehdejší vlajkové lodi s označením 6s. Kompaktní iPhone za rozumnou cenu se stal volbou pro množství uživatelů, kterým vyhovoval čtyřpalcový displej. Na poměry Applu byla také nezvykle rozumně nastavena cena. Dnes roli cenově dostupnějšího modelu plní iPhone XR. Jeho cena je na úrovni obvyklé ceny vlajkových iPhonů s tím, že vrcholný model X a jeho nástupci XS a XS Max šli s cenou ještě výše. 

Nyní z dodavatelského řetězce unikla zpráva o tom, že Apple na příští rok plánuje představení nástupce úspěšného modelu SE. S těmito informacemi přišla britská banka Barclays, jejíž zdroje tvrdí, že Apple se pro iPhone SE2 chystá použít vnitřnosti z osmičkového modelu. Pokud by tomu skutečně tak bylo, dostal by znovuoživený iPhone čip A11 Bionic, 3GB operační paměti a 64GB úložiště. Jinými slovy – pro méně náročné uživatele, na které by novinka cílila, více než dostačující. 

Obchodní válka mezi Čínou a USA může poškodit i Apple, varuje Goldman Sachs

O případném nástupci iPhonu SE toho zatím víme pouze málo. Informace se Barclays podařilo dostat jen z velmi omezeného počtu osob. Je však velmi pravděpodobné, že nový a opravdu budgetový iPhone by místo Face ID dostal starší technologii Touch ID. Vzhledem k situaci, ve které se momentálně Apple nachází, by představení levného jablečného smartphonu dávalo smysl. Trhy v rozvinutých zemích jsou již výrobky Applu nasyceny dost a prodeje iPhonu zde pravděpodobně dosáhly svého vrcholu. Potenciál se však pro Apple otevírá v rozvojových zemích, kde by s levným modelem a jeho prestižním logem mohl zapůsobit. 

Zdroj
CultofMac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

2 Komentáře

  1. Toto sú aké bláboly? Keby mal iPhone SE hardware zo starej šunky, tak si ho v tých časoch nikdy nekúpim…. Pokiaľ by sa SE2 predávalo +- 3 roky a začiatok predaja by bol na budúci rok….. a ďalej snáť ani nemusím písať. ,, pro méně náročné uživatele, na které by novinka cílila, více než dostačující,, ha ha ha

  2. Moc si preju, aby Apple představil další SE. Pro mnoho lidi včetně me je velikost hlavním kritériem. Nepotřebuji nejlepší procesor a ani fotoaparát. Chci jen telefon co se vleze do kapsy a ma jiny OS nez je Android.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button