Novinky

Apple údajně představí iPhone SE 2. Design a výbavu zdědí po mladších sourozencích

Apple aktuálně nabízí čtyři modely iPhonů, jimiž se snaží vykrýt všechny požadavky svých zákazníků. Mezi uživateli však existuje stále početná řada těch, kteří volají po kompaktním a cenově dostupném smartphonu, který by navázal na stále populární iPhone SE. Tímto tématem se zabývá nejnovější zpráva z pera dobře informovaného analytika Ming-Chi Kua, podle něhož má Apple v dohledné době představit model iPhone SE 2.

Chystaný nástupce má údajně vycházet z modelu iPhone 8, do jehož útrob se nastěhuje moderní hardware. Konkrétně má jít o čipset Appe A13, který doplní 3GB operační paměť. Novinka má dále nabídnout 4,7“ LCD displej, pod nímž se bude nacházet čtečka otisků Touch ID.

iPhone XR

Ming-Chi Kuo také uvádí, že iPhone SE 2 by mohl fungovat jako nejlevnější vstupenka do světa Applu. Pokud jeho tvrzení vychází z reálných základů, varianta s 32GB interní pamětí by měla startovat na velice příjemných 399 dolarech.

Apple chce s iPhonem SE 2 údajně zacílit na majitele iPhonu 6 a 6 Plus, kterých je stále mnoho. Kalifornský gigant tím může docílit toho, že v ekosystému bude mít větší počet uživatelů, kteří si zaplatí službu Apple Arcade. Výkonný procesor A13 jim pak dovolí hrátky s rozšířenou realitou, v níž Apple vidí obrovský potenciál.

Je ovšem otázkou, nakolik by mohl být iPhone SE 2 atraktivní pro uživatele původního modelu, kteří opěvují jeho kolibří rozměry. Na druhou stranu aktuální trendem jsou stále čím dál větší displeje a jakýkoli smartphone s úhlopříčkou displeje pod 5 palců je považován za miniaturní zařízení. Co se týče termínu uvedení, současné predikce hovoří o prvním čtvrtletí příštího roku.

Udělal by vám Apple radost, kdyby představil nástupce iPhonu SE? Podělte se o svůj názor v diskuzi pod tímto článkem. 

Zdroj
phonearena

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button