AktualityNovinky

Apple údajně představí iPad Air 3 ještě letos. Na jaké novinky se můžeme těšit?

Od poslední keynote Applu uplynulo pouze několik dnů a zahraniční média již okupují nové spekulace naznačující příchod další novinky. Podle zákulisních informací se ještě v letošním roce dočkáme premiéry nového tabletu. Konkrétně jde o chystaný iPad Air 3, jehož premiéra byla úmyslně odsunuta. V novinkami nabité konferenci zřejmě již pro další produkt nezbylo místo, což je s ohledem na její průběh lehce pochopitelné. Připravovaný iPad Air 3 má především zaujmout displejem s 4K rozlišením, což v praxi znamená hustotu pixelů na hodnotě 401 ppi. Srdcem zařízení se stane čipset Apple A9, některé zdroje dokonce hovoří o nasazení výkonnějšího A9X z iPadu Pro.

ipad_air2

Kapacita operační paměti má poskočit na rovné 4 GB, což zřejmě posune limity použitelnosti na zcela novou úroveň. Další výbava má zahrnovat 8Mpx fotoaparát doplněný o čelní dvoumegapixelovou FaceTime kamerku. Co se týče interního úložiště, tak v tomto případě lze počítat s dostupností variant s kapacitou 16, 64 a 128 GB. Poslední změna se dotkne konstrukce, která má být pouze pět milimetrů tenká. Oficiální premiéra je údajně naplánována v průběhu posledního čtvrtletí letošního roku, přičemž na pultech prodejců se iPad Air 3 objeví začátkem roku 2016

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button