Novinky

Apple údajně pracuje na 30″ iMacu. Kdy se dostane do prodeje?

Od uvedení prvního čipu Apple Silicone už uběhly více jak 3 roky. Za tuto dobu stihl Apple kromě procesoru M1 představit také výkonnější varianty s přídomky Pro, Max a Ultra. Všechny tyto verze se poté dočkaly aktualizace na novější generaci a nyní jsou postaveny na základním čipu M2. Drtivá většina počítačů z portfolia Applu proto logicky přešla na tuto nejnovější rodinu čipsetů. Jeden stroj se však aktualizace zatím nedočkal. Jedná se o 24” iMac, který je stále dostupný pouze ve variantě s M1 čipem.

Foto: Unsplash (autor: N-Tho Duc)

Tento fakt by se měl však dle známého leakera Marka Gurmana změnit. Nástupce 24” iMacu bychom se totiž měli dočkat už příští rok na jaře. Ten by měl poté disponovat nikoliv procesorem M2, ale doposud nepředstaveným čipem M3, který má být postaven již na 5nm výrobním procesu a dodat tomuto stroji slušný výkonnostní náskok.

Kromě iMacu s 24” obrazovkou by měl však přijít ještě jeden stolní počítač, a to iMac s 30” či dokonce s ještě větším displejem. Dle Marka Gurmana totiž právě na tomto stroji začal Apple pracovat a hodlá jej dostat do prodeje společně s 24” iMacem. Stále však není známo, jaký čip tento počítač dostane. Buď se totiž bude jednat o naprosto stejný počítač jako 24” iMac s jediným rozdílem, a to větší úhlopříčkou displeje a nebo se spíše přiblíží profesionální sféře a dostane lepší procesor a celkově výkonnější komponenty.

foto: macrumors

Zprávy o představení nových iMaců mají, alespoň zatím, pouze spekulativní charakter. Je tedy na místě brát jako všechny ostatní úniky i tento s jistou rezervou. Pro Apple teď navíc tvoří stolní počítače oproti MacBookům jen zlomek příjmů a není tedy pro něj pravděpodobně zas tak moc výhodné vyrábět spoustu různých variant stolních počítačů. I tak se ale určitě najde cílová skupina, která by 30“ iMac uvítala s doširoka otevřenou náručí.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button