Novinky

Apple údajně chystá zásadní změnu. Všechny iPhony od roku 2019 mají dostat USB-C

Když Apple představil první Retina MacBook s jediným USB-C konektorem, řada uživatelů to nenesla příliš dobře. Kromě nekompromisní redukce portové výbavy se často objevovaly stížnosti na to, že MacBook již nepůjde použít k nabití iPhonu tak snadno jako dřív. Tato výtka pokračovala s uvedením MacBooku Pro, který jde podobnou cestou a spoléhá na stejné rozhraní. Podle nejnovějších zvěstí z řad dodavatelských řetězců to ovšem vypadá, že fanouškům Applu svítá jistá naděje. V zákulisí se totiž začalo šuškat o tom, že Apple v příštím roce představí modely svých smartphonů, které budou k nabíjení a synchronizaci používat USB-C konektor.

Jakkoli to může znít zajímavě, existuje tu pár zásadních aspektů, nad nimiž visí otazník. Výrobci třetích stran musí Applu platit nemalé desátky za licence umožňující použití Lightning rozhraní. Neméně zanedbatelné příjmy tvoří také nejrůznější redukce a další příslušenství. Otázkou také zůstává, jak by vypadala zpětná kompatibilita se sluchátky či dotykovým perem Apple Pencil.

Recenze MacBook Pro 2017 s Touch Bar: když budoucnost dorazí o pár let dřív

První náznak změny má údajně přijít již letos. V balení u chystaných iPhonů se bude nacházet nabíjecí kabel na jehož jednom z konců bude zmíněné USB-C. Pokud se tak skutečně stane, usnadní to život všem majitelům nových MacBooků. V krabičce se má také nacházet adaptér podporující rychlé nabíjení, který je aktuálně dostupný pouze jako doplňkové příslušenství.

Zdroj

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close