Novinky

Apple údajně chystá vlastní herní konzoli s ARM čipsetem

Apple se s tím v poslední době vůbec nemaže a stále častěji ukazuje, že se nebojí odvážných rozhodnutí. Příkladem za všechny je nedávné oznámení přechodu na vlastní ARM čipsety, které mají do dvou let pohánět všechny jeho počítače. Poslední spekulace ovšem naznačují, že Apple má minimálně ještě jedno eso v rukávu.

V zákulisí se totiž začíná hovořit o tom, že Apple pracuje na vlastní herní konzoli. V jistém ohledu by tento krok dával rozhodně smysl. Minimálně na poli mobilního hraní je Apple se svým iPhonem a iPadem dominantní platformou. Navíc má k dispozici i herní službu Apple Arcade, která staví na měsíčním předplatném, za který nabízí přístup k exkluzivním titulům. Pokud by k tomu dále přibyla herní konzole, pro řadu uživatelů by šlo o velmi lákavou nabídku.

Zdroj: Apple

Ačkoli bližší informace o projektu herní konzole neznáme, existuje zde i možnost, že půjde o další generaci Apple TV. Ta by mohla dostat výkonnější hardware v podobě procesoru, jaký pohání například iPad Pro. To by v praxi umožnilo spouštění mnohem náročnějších titulů, než tomu je u současné Apple TV 4K.

Výše zmíněné spekulaci mimo jiné nahrává také skutečnost, že Apple podporuje připojení herních ovladačů k Macu, Apple TV, iPhonu i iPadu. Pokud by měla chystaná herní konzole skutečně uspět, spíše než hardware bude klíčový obsah. A ten si Apple nebude mít problém zajistit. Když bude potřeba, může sáhnout do své pokladny a klidně si koupit hned několik vývojářských studií najednou.

Zdroj
tomsguide

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button