Novinky

Apple TV

Apple TV je digitálním přijímačem. Můžeme ho také nazvat set-top box, který slouží na zobrazován TV od společnosti Apple Inc. Apple TV dokáže přehrávat iTunes, Youtube, Flickr, iCloud, MobileMe a jiné. Využívá k přenosu zařízení se systemem Mac OS, iOS a Windows. “Krabička” je velmi malých rozměrů 19,7 x 19,7 x 2,8 cm. První verze tohoto zařízení byla představena 8. ledna 2007.

2. generace byla představena na tiskové konferenci 1. září 2010. Nová verze přinesla výkonnější procesor. Namísto operačního systému Mac OS je implementován mobilní operační systém iOS, který používá iPhone a iPad.

Poslední 3. generace byla představena současně s iPad 3 což se datuje k 7. březnu 2012. Jak řekl CEO Tim Cook “obsahuje výkonnější procesor a podporu Full HD videa, což pro většinu uživatelů znamená velký posun směrem dopředu.

Velmi oblíbeným nástrojem pro Apple TV je služba od Applu iTunes. v iTunes si uživatel může půjčovat nebo nakupovat filmy, video, seriály popřípadě hudbu ve standardním nebo vysokém rozlišení 1080p. Platby za zakoupení jsou kolem 10$ a za zapůjčení je to méně. V závislosti na žánru jsou to ceny 2,99 až 3,99$ po dobu 48 hodin. Můžete si také přehrát videa z Youtube a Vimeo.

Unikátní věc tohoto zařízení je, že můžete sledovat zpravodajství, sportovní přenosy a mimo jiné i zpravodajství ze sportu. Je možné archivovat, přetáčet nebo uložit pro pozdější shlédnutí.

Jste současně majitelem iPhone 4s nebo tabletu iPad? Pokud ano, je tu připravena funkce Airplay Mirroring, která umožňuje přenášet obraz z vašeho mobilního zařízení rovnou na televizní obrazovku. V reálném čase tak můžete hrát hry, prohlížet fotky, sledovat video popřípadě pouštět hudbu z vaší knihovny. Vše se ovládá jednoduše přes dálkový IR ovladač Apple Remote Control.

Apple_TV_Standing_610x488

Nejzásadnější důvod proč uživatelé kupují Apple TV je schopnost přijímat stramované video a zvuk prostřednictvím protokolu AirPlay. Díky AirPlay rovněž můžete přehrávat vaši muziku z iPhone do vašeho domácího kina prostřednictvím Apple TV.

Důležitou zprávou je, že oficiálně 11. června bude představen nový systém OS X Mountin Lion, který přinese AirPlay Mirroring přímo na Mac. Tzn. že internetový prohlížeč, filmy, hry a jiné budete moci přenést ze svého Macintoshe na televizní obrazovku. Pro plynulý chod AirPlay, je zapotřebí velmi specifických podmínek. Primárně je to kvalitní síťový směrovač. Většina na českém trhu dodávaných modemů je pro použití Apple TV nevhodná, jako přístupový bod. Jsou to modemy dodávané od společností O2, Upc,…. Nejvhodnější je router dvoupásmový se standardem IEEE 802.11n, který s přístrojem komunikuje na frekvenci 5 GHz. Dobrou zprávou je, že samotný Apple takové routery nabízí. Jsou to AirPort Extreme nebo Time Capsule, která jsou zároveň i síťovým diskem a routerem. Pokud chcete docílit lepších výsledků, je vhodné použít propojení kabelové.

Apple-TV

 

parametry-appletv

Význam a použití Apple TV stále roste, především díky zásluze AirPlay. Obrovský boom pak nastane po příchodu nového systému Mountain Lion, kdy bude možné streamovat na televizní obrazovku prostřednictvím vašeho počítače (iMac, MacBook). Výhodou je, že Apple TV není nijak nákladná investice do vašeho multimediálního světa. Už za přijatelnou cenu 2 799 Kč s daní jeji získáte i s dálkovým ovládáním z iTunes, které můžete použít pro přehrávání hudby na vašem MacBook pro nebo iMacem. S kompletním nastavením Vám může pomoci specializovaný servis:

logo-kontakt

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button