AktualityNovinky

Nelichotivé prvenství: Apple ztratil za letošní rok nejvíce ze své hodnoty

Ačkoliv je Apple obdivuhodný kolos, který se pyšní bezpočtem nej, výhru v tomto řebříčku si Tim Cook určitě za rámeček nedá. Jablečný gigant se totiž stal společností, která za poslední dobu ztratila zdaleka nejvíce ze své hodnoty. Žebříček, ve kterém Apple obsadil tentokrát nelichotivé první místo, sledoval 462 amerických firem podnikající v technologickém odvětví a nechal si jej zpracovat americký deník USA Today.

12511070_10204079218699566_64114534_o

Průzkum však ukázal, že celý zámořský trh s technologiemi není v dobré kondici. Akcie totiž všem sledovaným firmám klesly za letošní rok průměrně o 14 %, což představuje sumu 529 miliard dolarů, v přepočtu tedy zhruba 13 bilionů korun.

Samotný Apple pak dokázal jen za letošní rok ze své hodnoty odepsat 62,3 miliard dolarů. Tuto sumu přirovnává USA Today k ročnímu domácímu produktu Uzbekistánu.

Za posledním poklesem pak stojí zejména zveřejnění finančních výsledků stále nejbohatší společnosti světa za poslední kvartál loňského roku. Ačkoliv prodeje iPhonů i zisk mírně rostly, růst nebyl tak výrazný, než s jakým počítali investoři. Nyní navíc Apple čelí hrozně, že v aktuální čtvrtině roku dojde poprvé v historii k zastavení růstů prodejů jablečných smartphonů.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button