AktualityNovinky

Apple se chce údajně stát poskytovatelem televizního vysílání

Na povrch vypluly další zajímavé informace o plánech Applu dobýt televizní vysílání. Zákulisní zdroje prozradily, že cupertinský gigant hledá cesty, jak proniknout na obrazovky televizorů. Tento segment již delší dobu stagnuje a podle dosavadních analýz ztrácí své postavení ve prospěch internetových médií. Apple údajně započal jednání s americkými stanicemi ABC, CBS, NBC a FOX, které přemlouvá k přechodu na jiný distribuční systém. Pokud by se vše podařilo dotáhnout do zdárného konce, diváci by již nepotřebovali služby kabelových společností, nýbrž by jim stačila pouze Apple TV a připojení k internetové síti.

Snímek obrazovky 2015-07-16 v 20.18.13

Služba by byla pochopitelně dostupná za měsíční poplatek, který se má pohybovat v rozmezí od 10 do 40 USD. Provize Applu má činit zhruba 30 procent, což může znamenat nezanedbatelný příjem do firemní kasy. Otázkou však zůstává, jaké benefity služba nabídne v porovnání s konkurencí typu Hulu či stále oblíbenějšího Netflixu, který má v dohledné době vstoupit i na náš trh. Ať už je pravda jakákoliv, z Applu se pomalu stává multiplatformní gigant, jehož síla stále roste a daří se mu na všech myslitelných frontách.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button