Novinky

Apple Studio Display dostal další konkurenci. Dell UltraSharp nabízí 32“ úhlopříčku, 6K rozlišení a 4K kameru

Letošní rok začíná pro uživatele Maců velmi slibně. Po nedávno ohlášeném monitoru Samsung ViewFinity S9 tu máme další displej, který nabízí extrémně lákavou výbavu. Jmenovitě jde o Dell UltraSharp 32 (U3224KB), který se chlubí 6K rozlišením (6 144 x 3 456 pixelů) a věrným podáním barev. Novinka cílí primárně na uživatele z řad profesionálních grafiků, konstruktérů a kreativních tvůrců. Použitý panel staví na technologii IPS Black, která má poskytnout perfektní kontrast a široké zobrazovací úhly bez zkreslení.

V porovnání s konvenčním IPS nabízí IPS Black o 41 % vyšší kontrast a citelně přesnější zobrazení barev. Dell UltraSharp 32 6K najde také uplatnění u uživatelů, kteří tráví hodně času na videokonferencích. Nad displejem se totiž nachází webová kamera s 4K rozlišením, která je navíc schopná HDR záznamu. Další výbava zahrnuje mikrofony a 14W reprosoustavu.

foto: Dell

Ukázková je také konektivita. Na zadní straně najdeme hnízdo s konektory, kde nechybí HDMI 2.1, mini DisplayPort 2.1, USB-C, USB-A a RJ45. Příjemnou vychytávkou je výsuvný panel s dvojicí USB-C (15W PD), které jsou přístupné z přední strany. To se hodí například když budete chtít k monitoru připojit iPad, iPhone, čtečky karet a další zařízení. Ve výbavě nechybí ani rozhraní Thuderbolt 4 s podporou 140W napájení. To znamená, že MacBook propojíte s monitorem jedním kabelem, který obstará také napájení počítače.

foto: Dell

Displej je usazen do podstavce umožňujícího nastavení výšky a náklonu. Monitor lze otočit také do režimu na výšku. Jediné, co kazí celkový dojem, je široký rámeček na horní straně. Těžko říct, proč výrobce zvolil právě takové řešení, ale minimálně na propagačních materiálech to nepůsobí příliš elegantně.

foto: Dell

S dostupností na tuzemském trhu se počítá v první polovině letošního roku. Konkrétnější termín a cenu se nám bohužel nepodařilo zjistit.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button