Novinky

Apple chce být ještě zelenější: Plastové pytlíky vymění za papírové tašky

Když se rozhodnete pro nákup v některé z poboček Apple Store, zboží dostanete v plastovém pytlíku opatřeném stahovacími provázky a nezbytným logem společnosti. To však příliš nekoresponduje se zelenou filosofií, která čím dál více klade důraz na přírodní prostředí. Koncem měsíce dubna tedy dojde k postupné změně „pytlíkové“ politiky ve prospěch papírových tašek.

apple_bagApple řekl plastovým pytlíkům sbohem

Apple plánuje přejít z hladkých plastových sáčků na papírové tašky, které z 80 % tvoří recyklované materiály. Centrála společnosti zároveň obeslala všechny pracovníky prodejen s požadavkem, aby každého zákazníka, který zakoupí více produktů oslovila, zda je může vložit do jedné tašky, případně zda se bez ní obejde úplně.

CHINA-US-TELECOMMUNICATION-RETAIL-APPLEZatímco Apple začne s rozesíláním nových tašek 15. dubna, zákazníci budou i nadále odcházet s plastovými pytlíky, které jsou součástí zásob. Vzhledem k tomu, že americký gigant se stále častěji zaměřuje na recyklaci, čisté energie a uhlíkové stopy, přechod od plastu k papíru není až takovým překvapením. Ostatně veškeré obaly jeho produktů jsou ze dvou třeti tvořeny recyklovaným materiálem, zbytek pochází z udržitelných lesů.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button