Novinky

Apple stahuje reproduktor Beats Pill XL z prodeje, vadný akumulátor může způsobit požár

Apple oznámil, že začíná ze svých prodejen stahovat přenosný reproduktor Beats Pill XL. Za tímto nečekaným rozhodnutím stojí potencionální možnost přehřátí integrovaného akumulátoru, což může v krajních případech vyústit ve vznik požáru. Výrobce doporučuje všem svým zákazníkům přestat tento reproduktor používat a jako kompenzaci nabízí vrácení částky 325 USD (přibližně 8000 Kč).

Beats-Pill-XL-800x245

Americká komise pro bezpečnost spotřebního zboží uvádí, že toto odvolání se vztahuje na 222 tisíc prodaných reproduktorů na území USA a Kanady od ledna 2014 do června 2015. Apple již eviduje na osm případů s rizikovým přehřátím akumulátoru, přičemž v jednom z nich došlo k lehké popálenině prstu a zničení stolu. Apple se hájí svým zájmem o bezpečnost svých zákazníků a na svých stránkách proto zveřejnil informace o reklamačním postupu.

beats-pill-speakers-on-fire

Bezdrátový reproduktor Beats Pill XL je na trhu od roku 2013, přičemž po akvizici se společností Beats by Dre přešla veškerá práva a povinnosti pod křídla Applu. Postižení zákazníci mají očekávat vyplacení náhrady nejdéle do třech týdnů po odeslání vadného reproduktoru na adresu oficiálních středisek.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button