Novinky

Apple si přes Vánoce pořádně namastil kapsu. Překvapí vás, kolik vydělal prodejem aplikací v App Store

Vánoce jsou pro obchodníky vždy obdobím hojnosti a vysokých tržeb. Stejná situace panuje na virtuálních tržištích s mobilními aplikacemi. Nikoho zřejmě nezaskočí, že App Store pro Apple znamená nezanedbatelný zdroj příjmů, nicméně díky prohlášení marketingové ředitele víme, na kolik si kalifornská společnost během svátků přišla. Philip Schiller ve včerejší zprávě prozradil, že App Store za celý loňský rok vygeneroval přes 20 miliard amerických dolarů. V období mezi 21. prosincem a 3. lednem uživatelé stáhli obsah v celkové hodnotě 1,1 miliardy amerických dolarů.

app-store-Apple

Pro úplnost je vhodné dodat, že suma zahrnuje nákupy v aplikacích a další mikrotransakce. Kalifornský gigant si nárokuje 30 procent z každé platby, což v konečném důsledku znamenalo 6 miliard amerických dolarů, které zamířily do firemní pokladny. V oficiálním prohlášení pochopitelně došlo na tolik oblíbené statistiky demonstrující význam jablečné platformy. Konkrétně jsme se dozvěděli, že v USA se vývojem mobilních aplikací pro iOS zabývá 1,9 milionu lidí, v Číně 1,4 milionů a Evropě 1,2 milionů.

Vývoj aplikací pro iOS je z pohledu vývojářů nejlepší cestou, jak za své výtvory získat nejvíce peněz. Vůči ostatním platformám zde nehrozí takové riziko pirátství a neochota za cokoliv platit. Ostatně své by o tom mohli vyprávět samotní tvůrci aplikací pro Android či Windows Phone, kde bonitní klientela tvoří naprostou minoritu.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button