Novinky

Apple si pohrává s myšlenkou magnetického Lightning konektoru

Apple vybavil nové iPady Pro Smart Connectorem, který slouží pro připojení doplňkového příslušenství v podobě klávesnic kombinující ochranu displeje. Mezi jeho největší výhody patří okamžité spárování a přenos energie. Klávesnice díky tomu nepotřebuje samostatný Bluetooth modul či akumulátor. Kalifornský výrobce však hodlá jít ještě dál a nový typ konektoru obohatit o další funkcionality.

patent1Patentová přihláška vysvětluje myšlenku „stohování“ více konektorů vedoucích k jednotlivým zařízením. Princip magnetického spojení by mohl sloužit nejen k napájení, ale především k přenosu dat. Každý z konektorů může obsahovat jeden či více magnetických prvků, které udrží ostatní segmenty u sebe.

watchDruhý nákres zachycuje koncovku připomínající nabíjecí puk k Apple Watch. Ten má sloužit k propojení s dokovacími stanicemi, externími disky a dalšími periferiemi. Přetože můžou výše zmíněné patenty působit použitelným dojmem, příliš nekorespondují s vizí Applu o bezdrátové budoucnosti. Nedávné zvěsti prozrazují, že vývojáři Applu vyvíjí technologii bezdrátového napájení na vzdálenost několika centimetrů. Přenos energie má probíhat prostřednictvím ultrazvuku, což si vyžádá přímou viditelnost.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button