AktualityNovinky

Apple si patentoval dálkový ovladač s Touch ID pro ovládání domácnosti

Ačkoliv se Apple rozhodl pro zrušení vývoje vlastního televizoru, v jeho patentových databázích se objevil relativně zajímavý návrh dálkového ovladače. Kromě klasických tlačítek má disponovat mikrofonem a biometrickým snímačem otisků, který na základě identifikace provede individuální konfiguraci spárovaných zařízení.

Snímek obrazovky 2015-07-23 v 20.42.31

Tato myšlenka dává smysl hned z několika pohledů. Každý člen domácnosti totiž preferuje jiná nastavení spotřební elektroniky. Pouhým přiložením prstu by tak došlo například k přepnutí na oblíbený kanál či přihlášení do administračního rozhraní.

Snímek obrazovky 2015-07-23 v 20.40.38

Apple v popisu dále uvádí, že ovladač může sloužit nejen jako periferie určená k televizoru, ale i k jiným zařízením v podobě chytrých termostatů a dalšího příslušenství. Je však otázkou, proč výrobce přemýšlí o dalším dedikovaném zařízení, když stejnou funkci zvládne iPhone s již integrovanou čtečkou Touch ID. Možná se jedná o nepřímé náznaky ambicí vstoupit do stále populárnějšího segmentu chytrých domácností, kterému se věští zářná budoucnost.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button