Novinky

Apple si nechá chystaný automobil vyrábět u rakouského výrobce

Německý portál Franfurte Allgemaine vydal zprávu, podle níž Apple hodlá využít rakouského výrobce Magna Steyr. Automobilovým nadšencům při vyslovení tohoto názvu okamžitě vyskočí automobilka BMW a její kultovní značka MINI. Magna pro bavorskou společnost dlouhá léta vyráběla její vozy, a to včetně MINI Countryman a Paceman. Podle nepodložených informací měl Apple v Berlíně údajně založit tajnou laboratoř, v které pracuje tým 15-20 úzce specializovaných inženýrů. Tito zaměstnanci mají bohaté zkušenosti z vývoje automobilů a patří mezi absolutní špičku ve svém oboru.

apple-car-1Ilustrační obrázek

Slovní spojení Magna Steyr a Apple dává jasně tušit, že několik měsíců staré spekulace nebyly tak daleko od pravdy, když reportovaly návštěvu Tima Cooka v Mnichově, kde byl projednat obchodní spolupráci s BMW. Pro odbornou veřejnost to nemusí být až takové překvapení, jelikož Německo a Rakousko je domovem mnoha prémiových značek jakými jsou například Porsche, Mercedes či Audi. Projekt nesoucí interní označení Titan je pro média velmi komplikovanou skládankou, nicméně díky podobným únikům začíná být snazší rozklíčovat jednotlivé souvislosti.

Vývoj automobilu je nesmírně komplikovanou a především nákladnou záležitostí. Pro Apple bude mnohem jednodušší použít už hotovou platformu. Zde se přímo nabízí nákup licence od některé z automobilek. Konkrétně BMW je v oblasti elektromobilů relativně úspěšné a její kompaktní model i3 může posloužit jako slušný základ. Pokud přihlédneme k aktuální situaci a vezmeme v potaz všechny doposud uniklé informace, varianta navázání spolupráce s některou z automobilových společností dává největší smysl.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button