Novinky

Apple se připravuje na výstavbu nového kampusu v Severní Karolíně

V dubnu tohoto roku Apple oznámil, že plánuje udělat investici v hodnotě 430 miliard dolarů, která by vytvořila až 20 tisíc nových pracovních pozic. Jedním z hlavních pilířů tohoto plánu je stavba nového inženýrského a výzkumného centra v Severní Karolíně. Nová stavba by měla vyjít na 1 miliardu dolarů a měla by být schopna vytvořit až 3000 nových pozic. 

Apple koupil pozemek pro novou stavbu už v roce 2018 za 50 milionů dolarů. Nový kampus se bude nacházet v Research Triangle Park v blízkosti hlavního města Raleigh. Plocha pozemku je 1,1 kilometrů čtverečního. Výstavba nového centra zabere ještě několik let, ale v původní zprávě Apple zmiňuje, že nová pracovní místa by měla být zaplněna v horizontu pěti let.

Apple bude zároveň přebírat jednu ze tří budov, které byly nově vystaveny. Do nedávna je používala pojišťovací společnost MetLife. Jako první začnou rekonstrukce této budovy, které vyjdou na 5,5 milionů dolarů. Apple od místních úřadů na tuto rekonstrukci na začátku července dostal zelenou. 

Apple také v roce 2018 oznámil plány na nový kampus v Austinu ve státě Texas, jehož výstavba odstartovala v průběhu minulého roku. Investice Applu do nových pracovišť je poměrně zajímavá, jelikož v posledních měsících se uvnitř firmy rozjela bouřlivá diskuze nad tématem práce z domova, která zaměstnancům vyhovuje daleko více než docházení do kanceláří.

Štítky

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close