Novinky

Apple se pochlubil, že 20 % veškerého materiálu použitého na výrobu jeho produktů bylo recyklováno

Apple se dlouhodobě soustředí na to, aby ve svých produktech používal co největší zastoupení recyklovaných či recyklovatelných materiálů. Cílem enviromentální politiky je snaha dosáhnout uhlíkové neutrality nejpozději do roku 2030. Součástí této strategie jsou pravidelné reporty, v nichž Apple zveřejňuje své pokroky v oblasti vlivu na životní prostředí.

Apple se v nejnovější zprávě pochlubil, že v loňském roce činil podíl recyklovaných materiálů ve všech vyrobených produktech necelých 20 procent. „V době, kdy se lidé po celém světě připojují k oslavám Dne Země, děláme skutečný pokrok v naší práci při řešení klimatické krize, a zároveň se přibližujeme k tomu, že jednou budeme vyrábět naše produkty bez toho, aniž bychom odebírali cokoli z naší planety. Rychlé inovační tempo nám již nyní pomáhá s přechodem našeho globálního dodavatelského řetězce na čistou energii, čímž mimo jiné inspirujeme také další společnosti“, sdělila Lisa Jackson, viceprezidentka společnosti Apple pro životní prostředí.

Apple ve výročním reportu dále uvádí, že v roce 2021 pocházelo 59 % hliníku použitého při výrobě, z recyklovaných zdrojů. Celá firma také citelně pokročila v plnění dalšího cíle, kterým je vyloučení veškerých plastů ze svých obalů. V loňském roce činil podíl plastů u prodejních balení pouze 4 procenta. Od roku 2015 jde dokonce o 75% pokles, což lze považovat za více než obstojný výsledek.

Magic Keyboard pro iPad
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Apple vyzdvihuje také další úspěchy v oblasti recyklace

  • Celkem se mu podařilo použít 4 % recyklovaných prvků vzácných zemin z kontrolovaných zdrojů.
  • Všechny nové iPhony, iPady, AirPods a Macy obsahují 100 % recyklovaného cínu. V celkovém počtu pak recyklovaný cín z certifikovaných zdrojů představuje 30% podíl.
  • Apple používá 13 % recyklovaného kobaltu, který se používá při výrobě akumulátorů pro modelovou řadu iPhone.
  • Modelová řada iPhone 13 a iPhone 13 Pro jsou prvním produkty, kde Apple použil výhradně recyklované zlato z certifikovaných zdrojů. Aby si Apple mohl být jistý původem materiálu, jako první společnost v oboru vytvořil vlastní dodavatelský řetězec, který podléhá přísnému dohledu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button