Novinky

Další porážka pro Samsung. Soud zakázal prodej smartphonů Galaxy na území USA

Nekončící válka mezi společnostmi Apple a Samsung se opět přiostřuje. Kalifornský výrobce již několik let usiluje o pozastavení prodeje smartphonů řady Galaxy, které porušují patenty pro vzhled a funkce v uživatelském prostředí. Apple u soudu konkrétně zmiňoval systém odemykání (Slide To Unlock) či autokorekci zadáného textu. Žalující strana se domáhala stažení smartphonů Samsung Galaxy Nexus, Galaxy Note, Galaxy Note 2, Galaxy S2 a Galaxy S3. Soudkyně Lucy Koh uznala, že Samsung skutečně porušil patenty Applu a nařídila okamžitý zákaz prodeje všech zmíněných modelů na celém území Spojených států.

samsung_vs_appleAčkoliv se výše uvedené smartphony již dávno neprodávají, pro Samsung to může znamenat nepříjemné riziko pro jeho chystaná zařízení. Pokud by stejná situace postihla například modelovou řadu Galaxy S6, mobilní divize jihokorejské společnosti by přišla o nezanedbatelné procento tržního podílu a samozřejmě i příjmů.

Krátce po vynesení rozsudku se začaly ozývat technologické firmy jako je Dell, Google, HP či Facebook, které se postavily na stranu Samsungu a dožadují předání celého případu k nejvyššímu orgánu soudní moci ve Spojených státech (US Supreme Court). Technologičtí giganti se totiž obávají budoucích sporů, které by stavěly na patentech s obecným zněním.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button