AktualityNovinky

Apple nadělil Samsungu vánoční dárek. Výrobce iPhonů požaduje na odškodnění další 4 miliardy korun

Ačkoliv Samsung po několika letech soudních bitev před několika týdny nakonec kývl na proplacení obřího odškodnění ve výši 548 milionů dolarů (13 miliard korun) ve prospěch Applu, americká společnosti stále nemá dost. Podle ni by totiž měl jihokorejský gigant složit dalších 180 milionů dolarů, v přepočtu tedy 4,3 miliardy korun. Žádost o dodatečné miliony za odškodnění vyplnil Apple přesně na štědrý den, tedy minulý čtvrtek.

Navýšení částky se má údajně týkat penále za prodlení. Apple se proplacení odškodného totiž domáhá už od roku 2012. Tyto peníze už ale pochopitelně Samsung jen tak nezaplatí. Dá se tak očekávat, že se rozhoří další bitva. Válka Applu a Samsungu tak ještě zdaleka není u konce. Kromě tohoto sporu, který se původně rozhořel kvůli kopírování designu tehdejších iPhonů, sehrála druhou dějovou linii příběhu také údajná podoba balení, ve kterých byly obě vlajkové lodi expedovány. Oba úhlavní konkurenti spolu navíc vedou spoustu dalších sporů, například o patenty.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button