Novinky

Apple a Samsung uzavřeli mnohamiliardovou smlouvu na dodávky OLED displejů. v iPhonu se objeví příští rok

Podle nové zprávy pocházející z jihokoreských médií došlo k uzavření smlouvy mezi společnostmi Apple a Samsung. Jejím předmětem jsou dodávky 100 milionů OLED displejů. Termín expedice je údajně naplánován na první čtvrtletí roku 2017. Co se týče finanční stránky, cena kontraktu vyšplhala k 2,59 miliardy dolarů a obě strany kalkulují s udržením spolupráce na minimálně tři následující roky. Veškeré dodávky se mají týkají pouze 5,5” panelů, o menším rozměru s úhlopříčkou 4,7” se zpráva nezmiňuje. Podle dohody bude divize Samsung Display dodávat zhruba 100 milionů jednotek ročně. Jihokorejský gigant však doposud tuto informaci odmítl potvrdit s odvoláním na své zásady ochrany firemního tajemství.

iphone6s

Zpráva z minulého měsíce uvedla, že Apple plánuje přechod na OLED displeje až kolem roku 2018. S nejvyšší pravděpodobností došlo ke změnám v plánování, které celý proces urychlí. Tuto hypotézu také potvrzuje nedávné prohlášení analytika Ming-Chi Kua, podle něhož americký výrobce přehodnotil stanoviska v oblasti zobrazovacích technologií. Těžko soudit, co za rozhodnutím stojí, nicméně existuje zde možnost, že Samsung dokázal Applu nabídnout technologii, která splňovala jeho požadavky na cíle jakosti.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button