AktualityNovinky

Ze sta dolarů vydělaných prodejem smartphonů patří 94$ Applu

Ačkoliv Apple trhu s mobilními telefony co do počtu prodaných kusů nevládne, v jednom aspektu se společnosti s nakousnutým jablkem ve znaku nikdo nevyrovná. Zde o ziskovost. Apple totiž generuje 94% všech zisků, které při prodeji smartphonů vzniknou. To je jistě úctihodné číslo, musíme k němu ale ještě přičíst fakt, že Apple ovládá pouze 14,5 % trhu. To, že prodeje iPhonů generují v tomto sektoru největší zisky je známá věc. Apple ale přesto dokázal ze svého majoritního podílu ukrojit ještě více, než v předchozím roce. A to konkrétně o 9 procent.

Jak je nadvláda Applu v tomto ohledu drtivá můžeme vidět při srovnání s největším rivalem – Samsungem. Ještě před dvěma lety, to vypadalo, že se pozice vládců trhu vyrovnají. Ziskovost jihokorejské společnosti ale začala od té doby klesat a dnes je jen mírně nad ostatními společnostmi, s 11 % procenty jde ale i tak o druhý nejlepší výsledek. Nutno však podotknout, že logo Samsung na sobě nese každý čtvrtý prodaný smartphone.

apple-lofo-iphone-4gs-and-money

Podíly prvních dvou společností přesahují 100 % proto, že většina ostatních výrobců se momentálně topí ve ztrátách. V letošním roce jsou navíc v podstatě všichni na stejné úrovni. Což znamená dobrou zprávu snad jen pro Microsoft, který už podle nových dat není v tak hlubokých mínusech. Apple navíc ostatním výrobcům nekrade pouze zisk, ale i samotné zákazníky. Podle Tima Cooka totiž každý třetí zákazník přechází z Andriodu.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button