Novinky

Apple rozdává zaměstnancům velké bonusy. Podle některých to naznačuje blízký příchod AR headsetu

Odjakživa se mezi společnostmi v Silicon Valley vyskytovala rivalita, která samozřejmě přetrvává až do dnešní doby. Před nedávnem Apple najal vedoucího PR oddělení divize Oculus ve společnosti Meta, kvůli blížícímu se vydání nového AR headsetu. To, aby Applu zaměstnanci neodcházeli ke konkurenčním společnostem, si kalifornský gigant pojistil bonusy ve formě akciových podílů.

Zpráva od magazínu Bloomberg popisuje, že Apple v poslední době vypsal několik akciových bonusů, jejichž hodnota se pohybovala mezi 1 105 200 korun až 3 979 260 korun. Bonusy směřovaly k nejlepším zaměstnancům v odvětví designu, hardwaru a softwaru.

Dle zaměstnanců v Applu, podobné bonusy nejsou častým jevem. Pracovníci většinou dostávají stálý plat, akcie a hotovostní bonusy. Tento typ bonusů je dle zaměstnanců „atypický a zajímavě načasovaný“, bonus dostalo 10 až 20 % zaměstnanců.

Zdroj: Unsplash (autor: James Yarema)

Apple v tomto roce ztratil mnoho vysoce postavených pracovníků, kteří se podíleli na projektu jehož předmětem je vývoj elektromobilu. Tyto bonusy tak budou jednou z cest jak zaručit, aby bylo dokončení vývoje a vydání nového AR headsetu co nejplynulejší. Ztráta klíčových postav je totiž tím posledním, co by Apple v současné době potřeboval. Headset pro rozšířenou realitu má totiž být dalším klíčovým produktem, od něhož si vedení společnosti slibuje velké věci. Několik analytiků se nezávisle shoduje, že by se vydání AR headsetu mělo odehrát již příští rok.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button