Novinky

Apple prodloužil opravný program pro 13“ MacBook Pro s vadným podsvícením

V květnu 2019 společnost Apple svolala další zařízení na výměnný program. Tentokrát se jedná o problém, který se může vyskytnout u 13“ MacBooku Pro 2016. Tento program se dočkal prodloužení. Na opravu máte nárok i pět let po zakoupení, dříve to byly čtyři. 

Zdroj: apple

Apple zjistil, že velmi malé procento 13palcových MacBooků Pro vykazuje jeden nebo více následujících problémů: 1) Podsvícení displeje souvisle nebo občas zobrazuje svislé jasné pruhy podcelé spodní části obrazovky 2) Podsvícení displeje zcela přestane fungovat. Dotčená zařízení se prodávala od října 2016 do února 2018. Apple nebo autorizovaný poskytovatel servisu Apple provede servis dotčených MacBooků Pro bezplatně,“ sdělil Apple na své stránce. 

Jaké modely mají nárok na opravu?

Abyste zjistili, zda vaše zařízení má nárok na opravu, klikněte na ikonu  v levém horním rohu –> “O tomto Macu”

Pokud váš model je MacBook Pro (13palcový, 2016, čtyři porty Thunderbolt 3), nebo MacBook Pro (13palcový, 2016, dva porty Thunderbolt 3) tak na tento výměnný program máte nárok. 

Já vlastním MacBook Pro 2017 13“ bez Touch Baru, který se potýká s úplně stejným problémem, ale Apple na tyto zařízení bohužel nevytvořil výměnný program. Stále tak doufám, že se Apple rozhodne do tohoto programu zahrnout také modely vyrobené v roce 2017.

Zdroj
macrumors

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button