Novinky

Apple příští rok uvede největší iPhone v historii. Nabídne jen o něco menší displej než iPad mini

Od uvedení smartphonů iPhone 11 a iPhone 11 Pro (Max) sice uběhlo teprve pár měsíců, nicméně v zákulisí se již začíná šuškat o jejich nástupcích. S nejžhavějším želízkem v ohni tentokrát přišel jihokorejský web ETNews, který tvrdí, že Apple příští rok představí největší iPhone v historii.

Co si pod tím máme představit? Jednoduše ještě větší displej, který má disponovat 6,7“ úhlopříčkou. Pro lepší ilustraci se sluší dodat, že jde o zhruba jeden palec menší úhlopříčku, než jakou nabízí iPad Mini s 7,9“ displejem.

iPhone XS Max

V porovnání s aktuálním iPhone 11 Pro Max (6,5“) jde o mírný nárůst, který však nemá být vykoupen většími rozměry. To může v podstatě znamenat jedinou věc – tenčí rámečky. Lemování displeje je ostatně často terčem kritiky již od iPhonu Xs, který stejně jako iPhone 11 Pro vychází z designu, který se poprvé objevil u výročního iPhonu X.

Co se týče dodavatelského pozadí, tak podle informací bude většinu dodávek zajišťovat jihokorejský Samsung, který Applu nabídl velmi lákavé nabídky. Navíc má jít o OLED panely typu Y-OCTA s integrovanou dotykovou vrstvou. Konvenční OLED displeje mají dotykovou vrstvu řešenou samostatně a díky tomu jsou o něco tlustší. Proporční úspora pochopitelně uvolní ruce inženýrům, kteří získané místo mohou použít pro osazení větším akumulátorem či ztenčení šasi.

Apple údajně chystá také další model iPhonu s úhlopříčkou 5,4 palce. V tomto směru si však nejsme jisti tím, o jaké zařízení by se mělo jednat. Nástupce iPhonu SE, má totiž nabídnout displej z iPhonu 8, po kterém podědí konstrukci s Touch ID pod displejem.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close