Novinky

Apple připravuje nové multiplatformní bezheslové přihlašování

Už několik let funguje na Apple zařízeních ověřování pomocí Apple ID, které zjednodušuje každodenní přihlašování na webových stránkách a v aplikacích. Díky této funkci stačí vždy provést místo zadávání hesla pouze biometrická autentifikace skrze Touch ID či Face ID a jako uživatel se tím pádem nemusíte o nic starat. Apple chce však tuto vychytávku dostat ještě na vyšší úroveň, a proto údajně spolupracuje společně s Googlem a Microsoftem na nové metodě přihlašování, jejíž největší výhodou by měla být dostupnost na více platformách.

Foto: Unsplash (autor: Adrien)

Princip této metody je založen na unikátním přístupovém klíči s názvem FIDO, kdy při registraci do webové stránky či aplikace vám bude nabídnuto několik možností přihlašování, mezi než bude patřit i ověřování pomocí iPhonu. Po dokončení registrace se vám tento klíč uloží na vaše zařízení a vždy, když se budete potřebovat k dané službě přihlásit, tak bude stačit pouze zvolit autentifikaci pomocí iPhonu. Následně se vám na vašem mobilním telefonu zobrazí vyskakovací okno s požadavkem pro ověření.

Obecně by měl tento způsob kontroly fungovat na podobném principu, jako dvoufázové ověřování u přihlášení do vašeho účtu Apple ID, jen s tím rozdílem, že namísto šestimístného kódu vás telefon vyzve k autentifikaci pomocí Face ID či Touch ID. Této funkce bychom se měli dočkat na platformách Applu, Googlu a Microsoftu, a to v průběhu nadcházejícího roku.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button