Novinky

Apple přetáhl Googlu šéfa oddělení umělé inteligence. Na starost dostane nelehký úkol

Apple spojil své pokusy o umělou inteligenci do jedné divize a dal to na starosti bývalému zaměstnanci Googlu, Johnovi Giannandreovi, který pro konkurenci vedl oddělení vyhledávání a umělé inteligence. Se zprávou jako první přišel server TechCrunch, ale krátce poté Apple potvrdil spekulace aktualizací svých webových stránek, kde je nyní John uveden jako ‘Chief of Machine Learning and AI Strategy’ (vedoucí strojového učení a strategie pro umělou inteligenci). Giannandrea především povede týmy zaměstnanců zodpovědné za hlasovou asistentku Siri, strojové učení a Core ML (API strojového učení, které Apple představil v loňském roce).

Apple chce srovnat krok s konkurencí

Vedení Applu tímto tahem svěřuje důvěru do rukou Johna a doufá, že právě on vyvede společnost z temného období, kdy projekty týkající se umělé inteligence spíše zaostávají za ostatními. Konkrétně oblasti zpracovávání přirozeného jazyka a počítačového vidění jsou nezbytně důležité pro osobní asistentku Siri. Snad se v brzké budoucnosti můžeme těšit na zásadní aktualizaci, díky níž Siri dostane nové dovednosti a širší možnosti využití.

Zatímco se Facebook, Google a další technologičtí giganti soustředili na projekty týkající se umělé inteligence, v Applu se zaměřovali na zajištění soukromí uživatelů a kvůli tomu jim začal ujíždět vlak. Apple nyní doufá, že s Giannandreem ve vedení, dostane celá vize jasnější kontury. Sdílení prostředků a bližší spolupráce všech týmů pomůže společnosti dohnat ztracený čas.

Zdroj

Karel Nohejl

Student leteckého inženýrství. Fanoušek moderních technologií, cestovaní a vesmíru.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button